חוזה מכירת רכב לפירוק – מה חשוב לדעת ומה כדאי לעשות?

משא ומתן מתנהל רבות בתחום הרכב. מלבד רכישות של רכבים חדשים מיבואנים רשמיים וממגרשי מכוניות שעוסקות בשיווק רכבים חדשים, קיים גם מסחר ער של מכוניות יד שנייה בין אנשים לבין עצמם. וזה אומר שבן אדם שאין לו עסק לממכר מכוניות עשוי למצוא את עצמו בתוך עסקת מכירה של רכב השייך לו, הרכב אמנם כבר אינו מתאים לו והוא מעוניין להחליף אותו באחר. לשם כך הוא מוכר אותו למי שמחפש רכב כזה כמו ששימש אותו עד כה. המכירה מתבצעת בהסכמת שני הצדדים כאשר חשוב ביותר לזכור כי גם אם נראה כי יש הסכמה הדדית בין הצדדים והכול נראה על פניו פשוט וברור חשוב לערוך חוזה מפורט וברור המוסכם על שני הצדדים. בחוזה יוסכם על תאריך המכירה, על הפרטים הקשורים לרישוי הרכב, לביטוחים השונים שחלים עליו, וכן תהיה התייחסות למחיר שמשלם הקונה למוכר וכן על הסדר התשלום והתנאים המוסכמים על שני הצדדים.

מכירה של רכבים לפירוק

ומה כאשר מוכרים רכב לפירוק?

אך כאשר מוכרים רכב לפירוק העניינים שונים בהחלט, וזאת בגלל שכאשר מדובר על רכב המיועד לפירוק אין לראות בו עוד כלי רכב, אלא כלי מתכתי שיש בו גם גומי ופלסטיק שנמכר למטרות של פירוק או מחזור, לקונה המעוניין לרכוש אותו. לפיכך אין פרטים רבים שיש להגיע עליהם להסכמה. ואכן יש אנשים רבים שמוכרים רכב לפירוק בלי לחתוך על חוזה מכירת רכב לפירוק, ובלי להיכנס לפרטים הקטנים. אך עבור מי שרוצה להיות בטוח בדבר העסקה שהוא מבצע מומלץ כן לרשום את עיקרי הדברים ולבצע הסכם מסודר וחתום בעת המכירה. כך הוא יוכל להיות בטוח יותר כי העסקה מתנהלת בצורה נכונה לרצון שני הצדדים.

סוחרים קונים רכבים לפירוק – מומלצים

  1. גרר איתי – קונה רכבים לפירוק בכל אזור תל אביב והמרכז. ( צפייה בגלריה תמונות ) , גרר איתי לרב קונים את כל סוגי המכוניות ,פרטיות ומסחריות מתמקדים באזור תן אביב – רמת גן , גבעתיים- ראשון לציון והסביבה.
  2. ניר המהיר – שירות קונה רכבים לפירוק באזור רמלה-לוד ירושלים. ( צפייה בגלריה תמונות ). גרר ניר המהיר רוכש מכוניות באזור לוד- רמלה , בית שמש, ירושלים ומודיעין.
  3. פירוק מכוניות – באתר של עומר, סור העוסק בתחום פירוק רכבים מעל ל-8 שנים בארץ כולל אזור הצפון: חיפה, הקריות , עפולה , עכו וכדומה. ( צפייה בגלריה תמונות )
  4. עומר ברוך קונה רכבים לפירוק בחולון

חוזה רכבים לפירוק

מה כותבים בחוזה המכר של רכב לפירוק?

  • ראשית יש להגיע להסכמה לגבי המחיר אותו ישלם הקונה למוכר. במרבית המקרים מדובר בסכום לא גבוה. שהרי ככלות הכול הרכב אינו תקין עוד והתועלת שעתידה להיות ממנו היא במיחזור החלקים. רכב כזה שווה כמה מאות שקלים ולא יותר.
  • שנית יש להתייחס בכתיבת חוזה מכירת רכב לפירוק לעניין שינוע הרכב מהמקום בו הוא נמצא כעת למקום היעד שלו – בשטחו של הקונה. באם העברה בוצעה בטרם בוטל הרישוי מה טוב, באם לא יהיה צורך להעביר אותו באמצעות גרר, מי ישלם את עלות הגרר? מדובר בסכום משמעותי ביחס לסכום של העסקה. חשוב להתייחס לכך מראש בשביל לא להגיע לאי הבנות.
  • הבהרה לגבי מהותו של הרכב. חשוב כי בעל הרכב יבהיר לקונה כי מדובר בגרוטאה המיועדת לפירוק ולמחזור ולא לשימוש תחבורתי. וכן עליו להבהיר כי הרישוי בוטל ואין לרכב עוד אפשרות לחזור לכביש.

לרצון שני הצדדים

לאחר שהוחלט על כך יש לסיים את התהליכים הביורוקרטיים של ביטול הרישוי והטסט, קבלת החזר אגרת הרישוי באם נותרה יתרה. ובכך סיימתם בהורדת הרכב הישן שלכם מהכביש בצורה הנכונה והטובה.

העברה של מכונית לפירוק
העברה של מכונית לפירוק – בהצלחה בתהליך!

 

מאמרים מומלצים במרשתת

כיצד להימנע מבעיות חניה

בעיות חניה ישנם כמעט בכל הערים הגדולות למצוא חניה זהו משימה לא פשוטה בייחוד בערים כמו תל אביב.

אך אם חשבתם שאתם מסודרים כיון שיש לכם חניה פרטית שלכם אז לצערנו הרב גם אתם טועים מצוקת החניה הקשה גורמת להרבה אנשים להחנות אפילו בחניות פרטיות של אנשים פרטיים.

מחסום חניה בתל אביב בפעולה

מה לעשות כדי שלא יחנו לכם בבחניה?

כאשר אנשים זרים חונים לכם בחניה הפרטית זהו דבר שיכול לגרום לאי נעימות רבה במקרה הטוב אם מצאתם חניה אחרת תוכלו להחנות שם אך במידה וזה לא אפשרי תצטרכו להזמין גרר או משטרה על מנת בעל הרכב יזיז את רכבו מהחניה הפרטית שלכם.

הפתרון הטוב ביותר עבורכם הוא התקנת מחסומי חניה מחסומי חניה הם הפתרון המושלם עבור אלו שיש בבעלותם חניה פרטית ואינם מעוניינים שאחרים יחנו להם בחניה. מחסומי חניה ניתן להתקין כמעט בכל מקום ובכל צורה שהיא ישנם מגוון רחב של פתרונות בצורה של מחסומי חניה שונים ניתן להתקין עמודי חניה פרטית בבניינים כאשר ישנה חניה בטאבו כך לא יוכלו להחנות לכם במקום החניה הפרטית שלכם ההתקנה היא פשוטה וקלה ומתבצעת על ידי חברה שמתמחה במחסומי חניה ופתרונות יצירתיים עבור חניות פרטיות.

עמודי חניה פרטית הינם הפתרון הזול הטוב והנוח ביותר עבור החניה שלכם כך תוכלו לחסוך מעצמכם כאב ראש ועוגמת נפש ואי נעימות כאשר יחנו לכם בחניה.

כמובן שכדי להתקין עמודי חניה צריכים שתהיה התקנה איכותית ונקיה כדי לקבל התקנה שכזו עלינו למצוא חברת עמודי חניה מקצועית איכותית ואמינה. המלצות על חברה שכזו ניתן לקבל מחברים ומכרים אך בנוסף כדאי לחפש ולבדוק דרך רשת האינטרנט אחר חברה לפתרונות חניה.

כדאי להתייעץ עם נציג החברה איזה סוג של עמודי חניה טובין ודרושים עבורנו כדי לקבל את המיטב מעמודי החניה.

אולי יעניין אותך: דיון בנושא הפרעה לחניה פרטית בבניין

סתום לכם? זה הזמן להזמין ביובית

ביוב הוא מערכת צינורות ברך כלל תת קרקעיים שתפקידה לנקז  מי שפכים אל מחוץ לעיר על מנת למנוע אי נעימות וריחות לא נעימים בתוך העיר בדרך כלל הביוב נשפך אל מתקן טיהור שפכים. מערכת הביוב העירונית מאוד מסועפת ומגיעה עד אל תוך הבתים. בעיות בביוב עלולות להביא עימהם ריח רע בבית ועוד הרבה סיטואציות בלשון המעטה שאינם נעימות. כמעט לכל אחד קרה שהביוב נסתם או עלה על גדותיו כתוצאה מסתימה. סתימה בביוב יכולה להיגרם כתוצאה ממספר רב של סיבות. סתימה כתוצאה מלכלוך או חומרים שאינם מתכלים במערכת הביוב כאשר משילים לביוב חומרים שאינם מתכלים הם נתקעים בתוך ההסתעפות של הביוב ונוצרת סתימה שמונעת ממי הביוב להמשיך ולזרום כנ"ל לגבי לכלוך שמצטבר בתוך המערכת ויוצר "פקק" לזרימת הביוב.ישנם עוד גורמים לדוגמה  שורשים בביוב צמיחה של שורשים אל תוך מערכת הביוב יכולה לגרום לסתימות ולפעמים אף לנזילות של מי שפכים מתוך מערכת הביוב החוצה ובכך ליצור ריחות לא נעימים בכלל. ישנם תכשירים שנמכרים היום בחנויות השונות ואמורים לפתוח את הסתימות התכשירים הללו הינם חומרים כימיים שאמורים לעכל את הלכלוך אשר נתפס בביוב אך ברוב המקרים החומרים הללו אינם יעילים ואף גורמים לבעיות יותר חמורות כתוצאה מהשימוש בהם.במקרה של שורשים שחדרו אל תוך הביוב חומרים הללו אינם יעילים בכלל.  כאשר ישנה סתימה שאינה נפתחת או כאשר לאחר פתיחה באמצעות מיכשור ביתי או חומרים שונים חוזרת על עצמה זה הזמן לקרוא לשירותי ביוב.

 

שירותי ביוב

כשמזמינים שירותי ביוב השירותים כוללים בתוכם מגוון רחב של פעולות כגון פתיחת סתימות, ניקוז של מערכת הביוב, הנחת קווי ביוב חדשים, תיקון קווי ביוב ישנים, שטיפה של קווי הביוב ועוד מגוון שירותים שנכללים בתוך שירותי ביוב.

מתי יש צורך לקרוא לשירותי ביוב ביובית.

כאשר מערכת הביוב אינה מנקזת את הביוב כמו שצריך זאת אמרת שיש הצפה בבית של מערכת הביוב או שיש הצפה בביוב של הבניין או כאשר יש ריח רע המגיע מאיזור הביוב. מערכות הביוב השונות אמורות למנוע ריחות רעים מלצאת החוצה אל פני השטח בדרך כלל ריח רע מבשר שמערכת הביוב סתומה או שיש סדק בצינור האויר ועוד מגוון סיבות היכולות להוות ריח רע בביוב אז לאחר שזיהינו שיש לנו בעיה מבערכת הביוב יש צורך לקרוא לאיש מקצוע.  ישנם ערים שבהם מערכת הביוב העירונית הינה מאוד ישנה וגורמת להרבה בעיות  בדרך כלל הצינורות במערכות ישנות עשויים אסבסט ומתפוררים במשך הזמן וגם הבניינים ישנים מאוד ונבנו עם מערכת ביוב שאינה מתאימה לצרכים של היום  בפתח תקווה למשל מערכת הביוב אמנם מתחדשת כל הזמן על ידי העירייה אך עדיין ישנם בניינים ישנים שנוצרות בתוכם מלא בעיות ביוב הדבר מפריע לאורח החיים התיקני של התושבים לכן התאגדו כמה בניינים להחליף את מערכת הביוב הישנה בחדשה והזמינו שירותי ביוב בפתח תקווה על מנת להניח קווי ביוב חדשים לכל הבניין.

מה צריך לבדוק ?

קודם כל יש צורך לבדוק אם חברת שירותי הביוב בעלת ידע ונסיון בתחום ומספקת שירות התקנת קווי ביוב או שטיפה על ידי ביובית וכן אם יש לה רשיון מטעם המשרד להגנת הסביבה (שאיבת ביוב) וכמובן   אם הינה בעלת מיכשור מתאים כגון מצלמה זעירה או רכב ביובית על מנת לבצע את העבודה בצורה היעילה ביותר ולא רק מעל פני השטח אלא פתרון קבוע לבעיית הביוב.

ההמלצה על יד כל מי שמבין בביוב זה לערוך מידי כמה שניםבדיקה יזומה על כל מערכת הביוב ולגלות את הבעיות שהם עדיין קטנות וכך ניתן לחסוך הרבה מאוד כסף לפני שבהעיה הולכת ומחמירה.

באתר שאיבותביוב.com תוכלו למצוא שיורתי ביוב באזורכם וכמו כן תוכלו ללמוד עוד על מגוון השירותים הניתנים על ידי ביובית

 

 

 

חומרי איטום לגג מה כדאי ומה לא?

חומרי איטום לגג מה כדאי ומה לא? 

גג דולף בחורף או בית אשר מתחמם יתר על המידה בקיץ, יכולים להצביע על בעיה כלשהי הכרוכה באיטום הגג. כל גג מבנה נאטם באופן כלשהו במהלך חייו כמבנה, אולם איטום לא תמיד מחזיק מעמד לאורך ימים ושנים בצורה הטובה ביותר. לכן, בכל חשש שיש סיכוי שאיטום גג המבנה לא מהוה את ההגנה הטובה ביותר עבור הגג ויוצר דליפות  מכיוון שהוא זקוק לחידוש או תיקון כלשהו, יש להיעזר באנשי מקצוע המומחים בתחום איטום גגות, אשר יגיעו עד אליכם, יבחנו את הגג ואת סוג האיטום הנוכחי ואיכותו ולאחר מכן יחליטו אם יש צורך להחליף את האיטום ולחדש אותו וכן, במידה ויש צורך לחדש איטום, מהו החומר האידאלי להשתמש בו לצורך איטום נכון של גג המבנה.

איטום גגות חומרים

כאשר מדובר באיטום גגות, ישנם מספר חומרים ומספר דרכים בעזרתם ניתן לאטום את הגג. בעבר השיטה הנפוצה והיחידה עבור איטום גגות הייתה שימוש בזפת. בעזרת זפת כמעט כל גג בעבר נאטם ולרוב האיטום היה הרמטי ומוחלט. לכן, רבים בוחרים להשתמש גם כיום בזפת כחומר האיטום הדומיננטי עבר גג ביתם. אולם, לעיתים כיוון שהזפת שחור, הוא צובר חום משמעותי, אשר חודר אל הבית ימי הקיץ ומשרה אי נעימות רבה שגובלת בשהייה במבנה חם מאוד. לכן, ישנם לא מעט אנשים אשר בוחרים כיום להיעזר בחומרי איטום חומרים. כאשר מדובר באיטום גגות, חומרים הרלוונטיים עבור האיטום ניתן למצוא בחנויות שונות לחומרי בניין. ישנם חומרי איטום על בסיס מים או בסיס חומרים אחרים. ניתן לעיין בחומרים השונים המיוצרים על ידי חברת bg bond מאחר שהחומרים הללו נפוצים בחנויות של חומרי בניין וניתן לרכוש אותם, ישנם אנשים שחושבים שניתן לאטום את גג המבנה שלהם באופן עצמאי, אולם, אין הדבר נכון. בהעדר ידע מקצועי בהתאם לחומר האיטום הקודם שהשתמשו בו ובהתאם למבנה הגג, האיטום לא תתבצע באופן הטוב והאיכותי ביותר והאיטום לא יהיה הרמטי מספיק. כיום, ניתן להשתמש גם ביריעות ביטומניות הידועות כחומר איטום איכותי, נוח לשימוש, הרמטי, עמיד וחזק.

תיקון גג
תיקון גג

מדוע חשוב לבחור בחומר המתאים ביותר עבור איטום גגות

כאשר מדובר בחומרי איטום, חשוב מאוד שאיש מקצוע המומחה בתחום איטום גגות, ידע להתאים עבורכם את חומר האיטום ברמה הטובה ביותר בהתאם לגג המבנה שלכם. איטום לא הרמטי שמתבצע בעבודה חאפרית על ידי התאמה לא נכונה של חומר איטום, יכול ליצור לא מעט נזילות בחורף אשר יפגעו ברכוש שבמבנה ויסבו אי נעימות הכרוכה בשהייה במבנה אשר תקרתו נוזלת. בכל בעיה הכרוכה באיטום או אם אתם מעוניינים לוודא שגג ביתכם אטום באופן הטוב ביותר לפני עונת החורף הסוערת, יש לבחור איש מקצוע המומחה בתחום איטום גגות, אשר יגיע אליכם ויעניק לכם שירות מקצועי ואיכותי.

תיקון גג
תיקון גג

אם אתם מעוניינים שהחורף בביתכם יהיה חמים ונעים ושגג המבנה שלכם יספק את ההגנה הטובה ביותר לכם ולרכושכם, תוכלו ליצור קשר עם קבלן איטום גגות, מקצועי ומומחה בתחום, אשר ידע לבצע את עבודת האיטום המושלמת בגג ביתכם.

 

חשמלאי רכב אור יהודה

היום בעידן המודרני כמעט כל משפחה מחזיקה ברכב פרטי. אומנם לא מעט אנשים מתניידים מידי יום ביומו בעזרת התחבורה הציבורית, אך עדיין רוב האנשים מחזיקים לפחות בכלי רכב אחד בבית. בעבר רוב הרכבים לא הכילו יותר מידי רכיבים חשמליים, אך כלי הרכב של היום מגיעים לרוב עם מערכת ממוחשבת שמראה לנהג את כל הפרמטרים האפשריים, החל מהטמפרטורה מחוץ לרכב, כמות הקילומטרים עד לתדלוק הבא, זמן החלפת רפידות הבלמים ברכב ועוד. אך אחת לכמה זמן עלולה להתגלות תקלה במערכת החשמל של הרכב, תקלה זו תחייב אתכם לגשת מיד אל חשמלאי רכב אור יהודה. חשוב לבחור חשמלאי רכב איכותי ומקצועי, על מנת להבטיח לעצמכם עבודה איכותית ובטיחותית.

באילו מקרים חשוב לגשת אל חשמלאי רכב אור יהודה?

תיקון והחלפת מצברים
תיקון והחלפת מצברים

כאמור, הרכבים המודרניים של היום נשענים לא פעם על מערכות חשמליות חדישות ומסובכות שלא כל אחד יודע כיצד לטפל בהן. לפעמים תקלה במערכת החשמל ברכב עלולה לנבוע מהתקנה לא מקצועית של מצבר חדש. לכן תמיד חשוב להקפיד על התקנת המצבר במקום מוכר וידוע, על מנת לוודא כי ההתקנה תיעשה על ידי איש מקצוע מיומן ומנוסה. כמו כן, חשוב לזכור כי רוב הרכבים של היום מכילים קודן לרכב שמטרתו למנוע את גניבת הרכב. למעשה רוב חברות הביטוח של היום מחייבות את בעלי הרכבים להתקין קודן לרכב, אחרת דמי הביטוח יהיו גבוהים בצורה משמעותית. התקנת הקודן חייבת להתבצע בצורה מקצועית על ידי חשמלאי מוסמך ומנוסה. גם במקרה זה, התקנה חובבנית עלולה לגרום לנזק משמעותי למערכת החשמל של הרכב. למעשה כל ההתעסקות עם מערכת החשמל של הרכב חייבת להיעשות על ידי בעל מקצוע מנוסה ואיכותי, במטרה למנוע נזקים מיותרים בהמשך הדרך. לכן לא חשוב אם אתם מעוניינים להתקין קודן לרכב, להחליף את הקודן הישן או פשוט לתקן אותו – חשוב לצורך כך לגשת לחשמלאי רכב בעל המלצות וחוות דעת חיוביות. אל תתפתו להצעות מחיר זולות בצורה מחשידה, היות ועבודה חובבנית עלולה להסתיים בשריפת מחשב ברכב – נזק המוערך באלפי שקלים.

כיצד לבחור חשמלאי רכב אור יהודה?

חשמלאי רכב אור יהודה
חשמלאי רכב אור יהודה

כמו כל איש מקצוע אחר, חשוב לבחור לעבוד עם חשמלאי רכב מוכר וידוע, בעל שם טוב ומוניטין מכובד. מומלץ לבחור איש מקצוע בעל שנים של וותק וניסיון בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם עבודה איכותית ויעילה. רצוי לברר האם הוא מבצע אספקת מצברים עד הבית. תמיד מומלץ לבדוק המלצות של חברים או משפחה, ובמקרה הצורך ניתן גם להיעזר באתרי האינטרנט השונים המציגים ביקורות וחוות דעת של מאות גולשים שונים. מחיר הוא ללא ספק אחד הפרמטרים החשובים ביותר, לכן מומלץ לבצע סקר שוק ולדבר עם מספר אנשי מקצוע על מנת להתרשם מהם ולקבל הצעות מחיר שונות. חשוב לזכור כי לפעמים עדיף לשלם קצת יותר, כדי למנוע נזקים שיעלו לכם ביוקר.